Delivery Country:
Currency:
mapa dealerów

KOMINKI NET ZERO

O NEUTRALNYM ŚLADZIE WĘGLOWYM

Prawdziwy ogień bez szkodliwych substancji

Zastosowana przez nas technologia BEV™ oznacza pełną automatyzację urządzeń. Zaawansowany mikroprocesor monitoruje i steruje pracą kominków, zapewniając poprawną i bezpieczną pracę urządzenia. Konstrukcja kominka pozwoliła na znaczne zmniejszenie powierzchni spalania i zapewnienie w procesie większej ilości tlenu, co zaowocowało bardzo czystym i wydajnym procesem spalania bez niepożądanych produktów ubocznych, takich jak dym, nieprzyjemny zapach, sadza czy popiół. Funkcja ta eliminuje konieczność podłączania jakichkolwiek systemów kominowych.

Na czym polega zeroemisyjna technologia?

Ekologiczne kominki Planika spalają bioetanol, czyli organiczne paliwo ekologiczne wytwarzane z roślin, takich jak kukurydza, pszenica czy ziemniaki. Etanol jest znany z tego, że wytwarza mniejszą ilość dwutlenku węgla i jest wolnym od cząstek stałych źródłem paliwa.

W zeroemisyjnym kominku Planiki, ekologiczne paliwo podgrzewane jest w specjalnym zbiorniku, tworząc opary etanolu, które następnie są spalane. Podczas spalania alkohol wydziela dwutlenek węgla w tak niewielkiej ilości, która następnie w środowisku jest w całości pochłaniana przez rośliny w procesie fotosyntezy. W ten sposób proces zatacza pełne koło. 100% emisji jest kompensowane przez rośliny pochłaniające CO2. Dzięki temu spalanie oparów etanolu nie przyczynia się do globalnego ocieplenia.

CZAS NA ZMIANY

Rosnąca emisja CO2 wymusiła globalną transformację systemów grzewczych. Obejmuje ona wprowadzenie restrykcji antysmogowych oraz całkowity zakaz stosowania do ogrzewania paliw stałych. Największe miasta świata wprowadziły już środki do walki z zanieczyszczeniem powietrza. Londyn stał się strefą kontrolowanego zadymienia. Oznacza to, że mieszkańcy nie mogą palić drewnem i węglem. Nowa Zelandia zamierza wprowadzić zakaz nowych przyłączy gazowych w budynkach mieszkalnych, czyniąc urządzenia na paliwa kopalne nielegalnymi. Inne miasta, takie jak Montreal i San Francisco, poszły tą samą drogą i wprowadziły zakaz palenia drewnem.

Wychodząc naprzeciw tym globalnym zmianom, Planika stworzyła kominki bezemisyjne, które są bezpieczne dla środowiska i spełniają rygorystyczne normy emisji.

KOMINKI ZEROEMISYJNE O NEUTRALNYM ŚLADZIE WĘGLOWYM – EKOLOGICZNE ŹRÓDŁO CIEPŁA

W ofercie Planiki znajduje się szeroki wybór kominków zeroemisyjnych, które wykorzystują opatentowaną technologię BEV™ eliminującą bezpośredni kontakt pomiędzy paliwem a ogniem. Nasze ekologiczne kominki wytwarzają bardzo czysty i wydajny ogień bez sadzy, dymu i popiołu. Dzięki temu, biokominki Planika to rozwiązanie nieszkodzące naszemu środowisku. Zapoznaj się z ofertą naszych kominków ekologicznych na bioetanol.