Delivery Country:
Currency:
mapa dealerów
unlimited fire design - very modern fireplaces

TECHNOLOGIA BEV® – GAME CHANGER W PROJEKTACH PREMIUM

Czym jest technologia BEV?

Technologia BEV – Burning Ethanol Vapors to zaawansowana i opatentowana technologia spalania oparów etanolu, opracowana dla nowoczesnych kominków przez międzynarodowy zespół inżynierów Planiki.

Kominki z technologią BEV to idealne rozwiązanie dla projektów z prawdziwym ogniem, bez konieczności instalacji komina czy doprowadzenia powietrza. Nie wymagają odprowadzania spalin, co pozwala na dowolność aranżacyjną. Nie wytwarzają dymu, sadzy ani popiołu i można je umieścić niemal wszędzie, w tym na ściankach multimedialnych tzw. media wall, pod telewizorem czy ścianach działowych. Występują w wersji przeszklonej lub bez przeszklenia. Niedawno stworzyliśmy pierwsze na świecie modele outdoorowe z technologią BEV. Planika od lat przenosi projekty z ogniem na wyższy poziom.

Dzięki pełnemu procesowi spalania kominki z technologią BEV nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji do środowiska, dlatego istnieje możliwość posiadania linii ognia w domach pasywnych, na osiedlach ekologicznych oraz w miastach z ograniczeniami.

BEZ KOMINA

BEZ ZAPACHU, SADZY I POPIOŁU
BRAK KONTAKTU PALIWA Z OGNIEM
STEROWANY PRZEZ APLIKACJĘ LUB PILOT
AUTOMATYCZNE TANKOWANIE
CZUJNIKI BEZPIECZEŃSTWA
PRAWDZIWY OGIEŃ
ŁATWA INSTALACJA

KOMINKI BEV W NOWOCZESNEJ ARANŻACJI WNĘTRZ

Kominki z technologią BEV dopasowują się do projektu, a nie projekt do technologii, dlatego już teraz sprawdź konfigurator BEV i dopasuj go do swoich potrzeb. Rozpal prawdziwy ogień w dowolnym miejscu, nawet na jachcie.

ZNAJDŹ SWÓJ KOMINEK BEV 

Chcesz włączyć do swojego projektu kominek BEV®, ale nie wiesz, który wybrać? Dzięki konfiguratorowi BEV znajdziesz najbardziej odpowiedni produkt w zaledwie 4 krokach.

TECHNOLOGIA BEV® – JAK TO DZIAŁA?

KOMINKI AUTOMATYCZNE BEV Z W PEŁNI KONTROLOWANYM PROCESEM SPALANIA

Cały proces spalania jest zautomatyzowany i kontrolowany przez mikroprocesor. Zimne paliwo znajduje się w hermetycznie zamkniętym zbiorniku. Po włączeniu urządzenie pobiera tylko niewielką, niezbędną porcję paliwa ze zbiornika i transportuje ją do parownika. Tam niewielka ilość biopaliwa jest podgrzewana, aż osiągnie temperaturę, w której zamienia się w parę, która jest rozprowadzana po całym palniku, a następnie spalana.

Ogień nie ma bezpośredniego kontaktu z płynnym paliwem. Dzięki izolowanemu zbiornikowi paliwa, wentylatorom chłodzącym i komorze spalania temperatura paliwa etanolowego jest zawsze niska i bezpieczna.

Mikroprocesor komunikuje się z szeregiem czujników wewnątrz kominka i steruje całą jego pracą. O każdej aktywności kominek poinformuje Cię sygnałem dźwiękowym oraz komunikatem w aplikacji mobilnej. Wygodne zdalne sterowanie kominkiem eliminuje ryzyko błędu ludzkiego.

LICZNE CZUJNIKI BEZPIECZEŃSTWA

Nasze kominki opracowaliśmy w oparciu o technologię i konstrukcję, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa ich użytkownikom. Oznaczało to wyeliminowanie każdej możliwości błędu ludzkiego, który mógłby wystąpić podczas procesu podgrzewania lub napełniania.

Aby nasze kominki były bezpieczne w każdych warunkach, wyposażyliśmy je w liczne czujniki bezpieczeństwa. W ten sposób można skutecznie zidentyfikować ewentualne usterki. W przypadku wykrycia błędu czujniki wysyłają sygnał do mikroprocesora, aby wyłączyć urządzenie. Użytkownik jest dodatkowo ostrzegany sygnałami dźwiękowymi oraz informacją wysyłaną do aplikacji mobilnej.

  • czujnik aktywności sejsmicznej i przechyłów
  • 3 czujniki temperatury
  • 3 czujniki rozlania
  • czujnik poziomu paliwa
  • 2 czujniki przepełnienia
  • blokada urządzenia
  • wewnętrzne zabezpieczenie czasowe pompy
  • system watchdog w mikroprocesorze
  • wyłącznik krańcowy w gnieździe prądu stałego

AUTOMATYCZNY SYSTEM TANKOWANIA

JAK NAPEŁNIĆ KOMINEK BEV PLANIKI?

System automatycznego napełniania sprawia, że tankowanie jest łatwe i wydajne, eliminując wszelkie problemy, które mogą wystąpić podczas ręcznego tankowania. Dedykowana pompa – po podłączeniu – automatycznie napełnia zbiornik bioetanolem. Po całkowitym napełnieniu zbiornika czujnik ostrzega mikroprocesor, aby zatrzymać proces. Poziom paliwa można w każdej chwili sprawdzić w aplikacji mobilnej. W ten sposób skutecznie wyeliminowano ryzyko przepełnienia i rozlania paliwa.

CHCESZ POZNAĆ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW?

POZNAJ MOŻLIWOŚCI ARANŻACYJNKE KOMINKÓW Z TECHNOLOGIĄ BEV®

Umów się na 20-minutową prezentację online z naszym przedstawicielem. Zademonstrujemy działanie kominka na modelu demonstracyjnym z przeszkloną szybą frontową, dzięki której doskonale widać wnętrze jednostek BEV®. Klikając w przycisk „ZAPISZ SIĘ NA PREZENTACJĘ” przejdziesz do kalendarza i będziesz mógł wybrać dogodny dla siebie termin.

PRACUJESZ OBECNIE NAD PROJEKTEM Z OGNIEM?

NASI SPECJALIŚCI SKONSULTUJĄ TO Z TOBĄ!