Delivery Country:
Currency:
mapa dealerów

O NAS

Planika już od ponad 20 lat jest liderem w branży kominkowej. Kolebka najbezpieczniejszego ognia etanolowego na świecie ma swoją siedzibę w Polsce, w UE, gdzie zespół wykwalifikowanych ekspertów dokłada wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby klientów. Nasz zespół pasjonatów jest gotowy pomóc Ci na każdym etapie realizacji Twojego projektu kominkowego, a wysoka jakość naszych produktów i opatentowana technologia zdobyły zaufanie naszych partnerów, co pozwoliło nam rozszerzyć sieć dystrybucji do ponad 80 krajów.

W Planice kominki produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami i spełniają europejskie wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji na terenie UE oraz są zgodne ze wszystkimi przepisami UE dotyczącymi redukcji emisji CO2.

PROJEKTOWANIE OGNIA

Podjęliśmy się ambitnego zadania i wyszliśmy poza wszelkie ustalone granice, aby zaprojektować ogień tak, jak nigdy wcześniej. Było to trudne zadanie, ale udało nam się opracować rozwiązania, które pozwoliły nam zaaranżować naturalny ogień w miejscach, których nie sposób sobie wyobrazić, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Jako jedyna firma na świecie oferujemy w pełni zautomatyzowane kominki, które gwarantują wygodę i bezpieczeństwo. Uważnie słuchamy naszych klientów, dając im produkty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Nasza oferta obejmuje unikalne technologie na bioetanol i gaz, które zapewniają dużą swobodę w projektowaniu idealnej przestrzeni z ogniem jako punktem centralnym.

Uznanie mówi samo za siebie. Planika jest firmą globalną. Dzięki oficjalnym oddziałom w Europie, USA i Azji oraz rozbudowanej sieci dystrybucji jesteśmy obecni w ponad 80 krajach na całym świecie. Ale sukces tkwi również w koncepcji organizacji, którą Planika przyjęła. W firmie nie ma hierarchii, a wszyscy pracownicy zarządzają sobą tak, aby mieć swobodę i realny wpływ na tworzone przez nas produkty.

Umożliwiło to dostarczenie prawdziwie unikalnych rozwiązań w dziedzinie projektowania ognia. To jest praca nas wszystkich.

– Planika

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO?

Zaczęło się od ogniska w sercu kontynentu australijskiego, pod czerwoną skałą Ayers Rock. Dwaj turyści, Alfred Weilandt i Jaroslaw Dabrowski, siedzieli przy ognisku długo w noc, słuchając aborygeńskich opowieści o mitycznej epoce snów. Atmosfera wytworzona przez płomienie zainspirowała ich do znalezienia prostego sposobu, aby mieć taki sam ogień we współczesnych wnętrzach.

Zamierzali przezwyciężyć istniejące trudności w postaci sadzy, popiołu i konieczności posiadania komina, które kojarzą się z ogniem we wnętrzach. Współczesny styl życia wymaga produktów, które dzięki swojemu wzornictwu mają własny charakter, a jednocześnie są bezpieczne i łatwe w użyciu. To dało początek firmie Planika, której założycielami byli Alfred Weilandt i Jerry Dabrowski. Po miesiącach spędzonych na projektowaniu i testowaniu, stworzyli produkt łączący piękno formy i komfort użytkowania dzięki biopaliwu. Produkt, który zaspokaja atawistyczną potrzebę obcowania z ogniem.

I tak narodziła się Planika.

NOWOCZESNY DESIGN

Proces projektowania kominków Planiki odbywa się w Planika Studio. Sukces polega na zaprojektowaniu nowej formy, która odpowiada na wyzwania ekologiczne i współczesny styl życia. Projekt wraz z wiedzą techniczną i doświadczeniem są podstawą każdego nowoczesnego kominka. Dbałość o szczegóły na każdym etapie produkcji, od wstępnej koncepcji po produkt końcowy, staranny dobór materiałów i szacunek dla natury pozwoliły nam stworzyć produkt, który jest zgodny z naszym programem zrównoważonego rozwoju.

Jesteśmy otwarci i czerpiemy inspiracje z całego świata. Dzisiejszy zabiegany świat jest pełen twórczych impulsów, które wspierają młode talenty i inspirują je do wyrażania siebie poprzez design. Uważamy, aby się nie ograniczać i podkreślamy rolę rozwoju. Uznając znaczenie indywidualności i osobistego stylu, musimy pozostać otwarci na świeże pomysły i różne perspektywy. Mając świadomość znaczenia różnorodności, stworzyliśmy zróżnicowane kolekcje z udziałem międzynarodowych projektantów.

Wyszukaj na blogu