Delivery Country:
Currency:
mapa dealerów

20-LECIE PLANIKI

20 lat temu Jarosław Dąbrowski i Artur Weilandt siedząć przy ognisku w Australii wpadli na pomysł stworzenia firmy produkującej kominki etanolowe. W październiku 2022 roku ta właśnie firma – Planika – świętowała wraz z dealerami z całego świata 20 lecie powstania. Podczas tego wydarzenia dzieliliśmy się wiedzą, którą zdobyliśmy przez te lata w branży, prezentowaliśmy zupełnie nowe produkty i wiele więcej.

Obchody 20-lecia Planiki.

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO?

Historia Planika rozpoczęła się w Australii pod Ayers Rock, gdzie Jarosław Dabrowski i Arthur Weilandt słuchali przy ognisku aborygeńskich opowieści o mitycznej epoce snów. Aura ognia zainspirowała ich do znalezienia sposobu na wprowadzenie tego samego złotego płomienia do współczesnych wnętrz.

Chociaż kominki są obecne w naszych domach od wieków, prosty, tradycyjny ogień nie był opcją, której szukali.

Chcieli pokonać istniejące trudności związane z ogniem w przestrzeni wewnętrznej – sadzę, popiół i obowiązkowy komin. Po miesiącach spędzonych na projektowaniu i testowaniu powstał produkt, który łączył w sobie piękno formy i komfort użytkowania dzięki paliwu bioetanolowemu. Ale przede wszystkim produkt, który zaspokaja atawistyczną potrzebę obcowania z ogniem.

PLANIKA 20 LAT PÓŹNIEJ

Początkowo był to prosty, ręczny kominek, którego główną zaletą był design. Od początku pracownicy Planiki mieli plan, aby współpracować z najlepszymi projektantami, mieć produkt na miarę, robiący wrażenie. Planika pracowała z Christophem Pilletem i Arikiem Levy – obaj są światowej sławy projektantami. Zaprojektowali oni wyjątkowe produkty. Jeden z nich sprzedaliśmy nawet do domu Billa Gatesa.

Jednak to technologia była stale w naszej głowie. Jarosław wraz z inżynierami Planiki chciał skonstruować zaawansowane rozwiązania, aby kominki na etanol były bezpieczniejsze i łatwiejsze w obsłudze niż kiedykolwiek wcześniej. Przez lata musieliśmy pokonać wiele przeszkód, ale nigdy nie było chwili zwątpienia, że można mieć najlepszą pionierską technologię na rynku.

Największy krok zrobiliśmy 15 lat temu z Fire Line Automatic. Ten produkt wytyczył drogę dla całej rodziny produktów automatycznych BEV. FLA3 stał się naszym flagowym produktem dla rynku luksusowego.

Pobierz lookbook Planika
Inspiracje i informacje techniczne automatycznych kominków na etanol z technologią BEV.

Siedziba Planiki w Bydgoszczy, Polska

TURKUSOWA STRUKTURA ZARZĄDZANIA

Dla Jarosława i jego córki Patrycji Gierak, ten biznes – Planika – zawsze był związany z ludźmi i radością tworzenia z nimi ekscytujących produktów, ale przede wszystkim z tworzeniem najlepszego możliwego miejsca pracy z atmosferą w biurze, która pozwala na zabawę, spotkania z przyjaciółmi i prawdziwą przyjemność ze wspólnego spędzania czasu.

Jarosław zawsze był główną siłą i wizjonerem stylu zarządzania wdrożonego w Planice. To on zachęca nas do czytania książek i edukowania się na temat pracy w strukturze turkusowej. Jest to codzienny proces budowania stylu zarządzania, w którym ludzie zatrudniają ludzi do pracy w swoich zespołach. Gdzie nie ma hierarchii i jest ten sam poziom szacunku dla każdej jednostki, jej pomysłów i potrzeb.

Wszyscy dzielimy ten sam poziom odpowiedzialności za interes firmy, a tym samym dobro każdego pracownika. Ten styl zarządzania polega na nauce i świadomości, że każda decyzja, na każdym poziomie organizacji musi być podjęta na podstawie tego, co jest najlepsze dla firmy.

Dzień pracy na Planice, Bydgoszcz.

Organizacja turkusowa polega również na transparentności, jeśli chodzi o politykę firmy, finanse, zatrudnienia. To oddanie władzy zarządzania wszystkim ludziom, którzy wykazują zaangażowanie i chcą wziąć odpowiedzialność.

OBCHODY 20-LECIA. DZIEŃ PIERWSZY.

Pierwszego dnia przywitaliśmy naszych partnerów biznesowych w hotelu Słoneczny Młyn w centrum Bydgoszczy – mieście, w którym znajduję się Planika. Wśród 160 gości byli przedstawiciele 50 państw, nawet tak odległych od Polski jak Australia, czy Taiwan. Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji na temat:

– historii Planiki (przedstawionej przez Jarosława Dąbrowskiego i Patrycję Gierak),

– sprzedaży (prezentowały Edyta Nowak i Katarzyna Maciejak),

– technologii BEV (przedstawiona przez Agnieszkę Kosycarz i Doris Satora-Isquierda),

– Tourmatic jako narzędzie sprzedaży (zaprezentowali Oliwia Pawlus i Jakub Ziółkowski),

– paliwo Fanola (prezentował Tomasz Sendecki),

– oraz aktualne strategie w Dziale Marketingu Planika (przedstawili Paulina Trychoń i Łukasz Orczykowski).

Kolejną częścią wydarzenia był panel dyskusyjny, prowadzony przez Edytę Nowak i Katarzynę Maciejak, podczas którego nasi dealerzy opowiadali o swojej strategii sprzedaży i o tym, jak udaje im się zawsze utrzymywać na szczycie rankingów sprzedaży Planika. 

Katarzyna Maciejak i Edyta Nowak podczas prezentacji o sprzedaży.
Panel dyskusyjny z udziałem naszych partnerów.
Nasi partnerzy zwiedzają zakład produkcyjny Planiki.

Zaprosiliśmy również partnerów do odwiedzenia naszej siedziby. Tam mogli zobaczyć cały proces produkcji każdego elementu kominków Planika. Podczas tej części imprezy nasi goście mogli po raz pierwszy zobaczyć zupełnie nową kolekcję innowacyjnych kominków.  

Wśród nowych produktów znalazły się pierwsze w historii kominki zewnętrzne BEV – Porto oraz Cabo stworzone z wykorzystaniem wysokiej jakości obudów Daze, Laurent oraz Gris firmy Cosentino.

Kolejnymi nowościami były kominki z technologią BEV Stone, Rock (również dostępne w 3 różnych obudowach Cosentino), Arcticon i gazowy kominek zewnętrzny – Galaxy.

Po wizycie w firmie Planika goście wzięli udział w zorganizowanym przyjęciu, na którym mieliśmy okazje wymienić się doświadczeniami, rozmawiać o rozwoju firmy, sprzedaży, ale również poznać się osobiście.

Przyjęcie dla gości, Słoneczny Młyn, Bydgoszcz.
Prezentacja nowych produktów w głównej siedzibie Planiki.

OBCHODY 20-LECIA DZIEŃ DRUGI.

Drugiego dnia podczas części merytorycznej nasi partnerzy mieli okazję posłuchać następujących prezentacji:

– 5 najczęstszych problemów z instalacją (prezentowana przez Michała Sidorowicza),

– logistyka (przedstawiona przez Małgorzatę Kubiak i Judytę Florek),

– social media (prezentowały Adrianna Konecka i Julia Krukowska),

– obsługa techniczna ( przedstawiona przez Anitę Plamowską oraz Keti Włodarczyk).

Po zakończeniu prezentacji przenieśliśmy się z powrotem do głównej siedziby firmy Panika, gdzie zjedliśmy wspólny lunch, po którym przyszedł czas na indywidualne konsultacje z przedstawicielami działu handlowego, marketingowego oraz logistyki.

Anita Plamowska prezentująca dział serwisu.
Drugi dzień prezentacji.

DO ZOBACZENIA!

Planika zmieniała się w ciągu ostatnich 20 lat. Dziś, nasza technologia jest pionierem w świecie automatycznych kominków, jednak my nadal się rozwijamy. Mamy nadzieję, że wciąż będziemy was zaskakiwać i sprostamy wszystkim oczekiwaniom. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym wspaniałym pracownikom oraz partnerom biznesowym będziemy prężnie przeć na przód. Nie możemy się doczekać, gdzie zabierze nas przyszłość.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy gościć naszych dystrybutorów w Bydgoszczy, że mogli zobaczyć główną siedzibę Planiki oraz przekonać się na własne oczy, jak powstają nasze kominki.

Mamy nadzieję że każdy z nich wiele się podczas tego wydarzenia od nas nauczył. 

Dziękujemy za wszystkie inspirujące rozmowy, wymianę doświadczeń. To nieoceniona wartość. Do zobaczenia następnym razem!

« z 2 »

Wyszukaj na blogu