Delivery Country:
Currency:
mapa dealerów

STONE I ROCK – REWOLUCJA W BRANŻY KOMINKOWEJ

Kominki Stone i Rock to coś zupełnie nowego na rynku! Swoim wyglądem, przypominają kominek na drewno, jednak wyposażone w nowoczesną technologię BEV (Burning Ethanol Vapours) zapewniają całkowity proces spalania oparów bioetanolu, a dzięki temu brak dymu, przykrego zapachu, czy sadzy. Palenisko dostarczane jest w samonośnej obudowie wykończonej DEKTONEM lub SILESTONE od Cosentino. Montaż jest czysty, trwa dosłownie godzinę, więc możesz zdecydować się na ten rodzaj urządzenia dosłownie na każdym etapie wykańczania wnętrza, bez potrzeby remontu, budowania i podłączania komina, czy innych instalacji. Oba kominki występują w 3 stylowych wykończeniach, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie, a zarazem nawiązują do klasyków, które zawsze będą na czasie! Aby rozpalić Stone, czy Rock wystarczy usiąść na kanapie i nacisnąć przycisk START na pilocie, lub w mobilnej aplikacji.

Przenośny kominek z technologią BEV Stone Daze

Czym jest technologia BEV i czy jest bezpieczna?

BEV (Burning Ethanol Vapours) to zupełnie nowa, opatentowana przez firmę Panika innowacyjna technologia spalania oparów bioetanolu. Cały proces jest całkowicie zautomatyzowany, a płynne paliwo nie ma żadnego bezpośredniego kontaktu z ogniem. Kominek po włączeniu, pobiera tylko niezbędną ilość paliwa ze zbiornika, a automatyczna pompa transportuje je do komory spalania. Tam, bioetanol jest powoli podgrzewany do temperatury, w której zamienia się w opary. Te rozprowadzane są po całej długości paleniska i powstaje żywy ogień. Mikroprocesor komunikuje się z czujnikami i będzie w stanie zareagować w przypadku wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości, np. rozlania paliwa, czy nawet trzęsienia ziemi. W takich sytuacjach awaryjnych urządzenie natychmiast zatrzymuje ogień i wycofuje paliwo do izolowanego, chłodzonego zbiornika.

Kominki z technologią BEV są sterowane pilotem lub aplikacją mobilną. Kominek Stone można dodatkowo podłączyć do systemu automatyki domowej.

Technologia BEV – jak to działa

Stone – przenośny kominek z technologią BEV.

Kominek Stone to rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było! Hybryda topowych produktów Planiki – FLA3 i Panoramy w wolnostojącej zabudowie, którą dostawia się do ściany. Model ten wygląda jak wbudowany w ścianę, jednak jego samonośna konstrukcja dostarczana jest jako preassambled, dlatego instalacja trwa około godziny. Kominek Stone jest przenośny – można zmieniać jego położenie i traktować go jak mebel. Palenisko pokryte jest szklanym granulatem – dzięki czemu osiągnęliśmy efekt ognia 3D. Płomień wydaje się większy, bardziej rozłożysty – przypomina palące się drewno. Ogień znajduje się za szybą. Ruszt można ozdobić białymi kamieniami lub polanami.

Całość nie nagrzewa się , może stać przy materiałach łatwopalnych.

Produktem Stone można sterować za pomocą wbudowanego panelu, który znajduję się przy szybie, lub pilotem, czy aplikacją mobilną, a także za pomocą Smart Home System. Ma 6 poziomów ognia, a jego maksymalny czas palenia to aż 29h.

Automatyczny kominek z technologią BEV – Stone Laurent

Rock – mniejsza wersja kominka Stone z tymi samymi zaletami!

Rock to mniejsza wersja kominka Stone, ze wszystkimi zaletami, które niesie ze sobą zastosowanie technologii BEV.  Ten kominek można wykorzystać tak w dużych, jak i w małych pomieszczeniach. To także świetne rozwiązanie dla mieszkań w bloku! Aby zaoszczędzić miejsce, zrezygnowano z wbudowanego zbiornika na paliwo – zamiast tego do tankowania wykorzystuje się kanister z bioetanolem, którą wystarczy umieścić w przeznaczonej do tego zabudowanej wnęce i podłączyć do niej wężyk pompki. Dalej pompka komunikuje się z urządzeniem i dostarcza odpowiednią ilość paliwa do komory spalania.

Dokładnie tak, jak w przypadku kominka Stone – Rock również można swobodnie przenosić w zależności od tego, gdzie go potrzebujemy. Samo urządzenie nie nagrzewa się, dlatego również może sąsiadować z przedmiotami wykonanymi z materiałów łatwopalnych.

Panel sterowania znajduje się za drzwiczkami poniżej paleniska, dodatkowo można sterować nim za pomocą pilota. Ma 2 poziomy ognia, a jego maksymalny czas palenia, to 9h.

Rock Daze w nowoczesnym salonie
Jak zainstalować kominek z kamienia w technologii BEV

Prosta i szybka instalacja.

Stone i Rock to zupełnie nowe rozwiązanie w branży kominkowej. Instalacja kominka trwa zaledwie godzinę, ponieważ kominek składa się z trzech wstępnie zmontowanych elementów. Wykończenie wykonane jest ze specjalnego odpornego na ciepło i uszkodzenia mechaniczne spieku ceramicznego o wzorze marmuru.

Wystarczy nałożyć płyty na podstawę kominka i gotowe! Można zacząć używać urządzenie!

Kominka nie podłącza się do komina ani innych instalacji, dlatego nic Cię nie ogranicza – możesz traktować go, jak każdy inny mebel w domu!

Model Stone jest również dostępny w wersji Core – to sam szkielet kominka, bez obudowy, a tą można wybrać dowolną, według własnego smaku. Wystarczy zainstalować niepalne płyty o grubości 12mm, zgodnie z instrukcją.

3 najmodniejsze i najwyższej klasy wykończenia!

Oba kominki dostępne są w 3 różnych wykończeniach: DEKTON Daze, Laurent oraz SILESTONE Gris by Cosentino.

Cosentino to producent innowacyjnych, ultrakompaktowych powierzchni. Składają się one z mieszanki surowców – porcelany, szkła i kwarcu. Płytki te charakteryzują się wytrzymałością i uniwersalnością. Mają doskonałe właściwości techniczne, a tym samym przyciągający wzrok design. Zarówno Daze, jak i Laurent doskonale wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie, a wizualnie przypominają marmur.

Silestone Gris marki Cosentino inspirowany jest wyglądem księżyca. Płyta ze swoimi nieregularnymi wzniesieniami i zagłębieniami przypomina powierzchnię satelity Ziemi. Dzięki przypadkowej, niepowtarzającej się strukturze, żadne dwie płyty nie są identyczne. Doskonale pasuje do wnętrz industrialnych i skandynawskich.

Stone Daze
Stone Laurent
Stone Gris
Proces spalania w kominku Net Zero

Czy automatyczne kominki z technologią BEV są ekologiczne?

Podczas spalania bioetanolu w kominkach z technologią BEV (Burning Ethanol Vapour) nie są wytwarzane żadne szkodliwe substancje, takie jak tlenek węgla i inne zanieczyszczenia. BEV zapewnia bezpieczny i całkowity proces spalania, który jest kontrolowany przez układy elektroniczne. Produktami spalania są dwutlenek węgla i para wodna, a ich ilość można porównać do ilości w wydychanym przez człowieka powietrzu. Są w całości pochłaniane w procesie fotosyntezy.

Czy kominek Stone lub Rock mogą konkurować z kominkami na drewno?

Dużą zaletą kominków Stone i Rock jest szybkość i łatwość ich montażu. Nie potrzeba do tego remontu lub specjalnych instalacji. Nie ma potrzeby budowania komina oraz prowadzenia instalacji wentylacyjnych.  W porównaniu do kominka na drewno, który musi być wpisany w projekcie domu, to o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Modele BEV oszczędzają nam wysiłku związanego z magazynowaniem, układaniem drewna, sprzątania po nim, czekania aż kominek wygaśnie.

Kominki z technologią BEV Stone i Rock można dosłownie włączyć na pół godziny do kolacji, lub podczas oglądania filmu, a później wyłączyć przy użyciu pilota, tak jakbyśmy wyłączali telewizor.

W dodatku, tak jak w kominkach na drewno, mamy prawdziwy, złocisty, duży ogień, który można wykorzystać w domu, czy mieszkaniu jako dodatkowe źródło ciepła.

Nie można pozostawić bez komentarza najmodniejszych wykończeń Stona i Rocka, które dodadzą uroku i klasy każdemu pomieszczeniu.

Pobierz lookbook Planika
Inspiracje i informacje techniczne automatycznych kominków na etanol z technologią BEV.

Wyszukaj na blogu