planika news

Czy kominki etanolowe są bezpieczne?

The concerns finally dispelled.

Planika przeprowadziła szereg badań na różnych typach kominków etanolowych w celu sprawdzenia jak rozwiązania technologiczne i rodzaje materiałów stosowanych w tych wyrobach wpływają na bezpieczeństwo użytkowania. Rezultaty były jasne – tylko zaawansowane automatyczne kominki  mogą zapewnić prawdziwe bezpieczeństwo.

app controlled fireplace
App controlled fireplace – Fire Line Automatic 3

Automatyczne i manualne kominki etanolowe – to rozróżnienie ma kolosalne znaczenie

Podobny wygląd – inne wnętrze

Architekci i projektanci wnętrz współzawodniczą w tworzeniu wyjątkowych aranżacji  z zastosowaniem ognia. Ze względu na liczne możliwości personalizacji lub niemożność podłączenia komina, często wybierają kominek na etanol. Jest to zawsze dobra decyzja, o ile pamiętają o mądrym wyborze i traktują bezpieczeństwo jako priorytet.

Niestety, z powodu braku fachowej wiedzy, projektanci często wybierają tanie produkty, o niskiej jakości, które mogą powodować poważne problemy i zagrożenia, szkodząc tym samym reputacji branży biokominkowej.

Czy etanol jest niebezpieczny?

Niektórzy mogą sugerować, że etanol może nie być w pełni bezpiecznym źródłem energii. Oczywiście to nie paliwo, ale ogień powoduje ryzyko. Tak jak drewno rozrzucone po całym pomieszczeniu nie powinno być powodem do obaw - dopóki ktoś go nie podpali.

Bioetanol pochodzenia roślinnego jest w pełni odnawialnym i ekologicznym źródłem energii. Podczas spalania nie wytwarza dymu, zapachu ani popiołu, a emisja dwutlenku węgla jest nieznaczna. W przeciwieństwie do kominków innego typu, w procesie spalania nie powstają żadne inne substancje rakotwórcze.

Niebezpieczny może być jednak bezpośredni kontakt płomienia z paliwem - tak jak w przypadku produktów manualnych. Może to spowodować rozpryskiwanie się wrzącego paliwa wokół palnika lub nieoczekiwane rozpalenie się płomienia. Również lekkie strumienie powietrza mogą sprawić, że otaczające kominek przedmioty ulegną podpaleniu.

Planika wyeliminowała powyższe zagrożenia. W naszych produktach, w procesie spalania, tylko opary etanolu mają bezpośredni kontakt z ogniem, gwarantując zawsze stabilny i bezpieczny płomień.

System sterowania kominkiem - automatyczny oznacza bezpieczny

Pierwsza i największa różnica pomiędzy kominkiem Planiki a innym rodzajem kominka etanolowego polega na tym, że nie ma się rzeczywistej kontroli płomienia podczas używania tego drugiego. Przy spalaniu temperatura paliwa wzrasta w sposób niekontrolowany i w końcu paliwo zaczyna się gotować. Jedyne co możesz zrobić w takim przypadku, to włączyć lub wyłączyć ogień (lub poczekać aż skończy się paliwo). Technologia spalania oparów etanolu i zintegrowane czujniki bezpieczeństwa, stosowane w zaawansowanych automatycznych modelach oferowanych przez Planikę, zapewniają zrównoważoną temperaturę paliwa. Cały proces wytwarzania oparów i działanie kominka pozostaje pod kontrolą. Mikroprocesor z całym układem elektronicznym umożliwia sterowanie i regulację wysokością płomienia za pomocą wygodnego panelu sterowniczego, urządzeń zdalnych lub mobilnych.

 

Jakość zastosowanych materiałów i odporność na wysoką temperaturę

W wysokich temperaturach tanie kominki manualne wykonane z materiałów złej jakości ulegają deformacji, powodując nieodwracalne uszkodzenie urządzenia. Co gorsza, niektóre materiały narażone na działanie wysokich temperatur mogą emitować sadzę i dym, które są niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Wybierając certyfikowane, zaawansowane kominki, masz pewność, że bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest chronione.

Jak bezpieczne są automatyczne kominki na etanol?

Opatentowana technologia BEV

Etanolowe kominki Planiki z opatentowaną technologią BEV są najbardziej zaawansowanymi i najbezpieczniejszymi produktami dostępnymi na rynku. Jesteśmy dostawcą jedynego rozwiązania, które zapewnia możliwie najczystszy proces spalania bez udziału dymu, zapachu i popiołu. Technologia BEV oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne i pozwala cieszyć się najbezpieczniejszym ogniem na świecie.

Automatyczny system napełniania

Planika jest pierwszą firmą, która wdrożyła System Automatycznego Napełniania jako standardowe wyposażenie kominków. Specjalnie zaprojektowana pompka komunikuje się z urządzeniem, dostarczając niezbędną ilość paliwa. W ten sposób ryzyko przepełnienia zbiornika i wycieku paliwa zostało skutecznie wyeliminowane.