planika news

Jedni wolą bio.
Drudzy wolą gaz.

Now Planika satisfies them both.

Po zdobyciu pozycji lidera w branży biokominkowej zaczęliśmy szukać nowych ścieżek poszerzenia naszej oferty. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów rozpoczęliśmy prace nad technologią kominków gazowych dla tych,którzy chcą używać gazu jako źródła zasilania dla swojego kominka, nie rezygnując przy tym z połączenia zaawansowanej technologii z najwyższej klasy wzornictwem.

Fireplace and hardwood flooring
Gas Fireplace in the living room

Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować pierwszy wewnętrzny kominek gazowy firmy Planika - Valentino. Oferowany w dwóch standardowych długościach (1000 mm i 1300 mm) oraz posiadający różnorodne rozwiązania w zakresie przeszklenia oferuje użytkownikowi  wszechstronne możliwości aranżacyjne. Dodatkowo kominek został wyposażony w naturalnie wyglądające ceramiczne polana i żarzące się szklane włókna dla tych, którzy preferują bardziej tradycyjne wzornictwo.

Nasz nowy produkt gazowy może być instalowany w pomieszczeniach o dowolnej wielkości. Jak zawsze w kominkach Planiki, liczne czujniki gwarantują bezpieczną i komfortową obsługę. Valentino można łatwo sterować za pomocą pilota, Systemu Inteligentnego Domu lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi.  15 poziomów wysokości płomienia i zaawansowany termostat ułatwiają regulację temperatury w pomieszczeniu, co skutkuje efektywnym wykorzystaniem ciepła. Ponieważ Valentino to nie tylko urządzenie dekoracyjne, ale także grzewcze.

Zasilany gazem ziemnym lub LPG, z trybem Eco Flow i modułowym podziałem paleniska pozwala skutecznie zmniejszyć poziom zużycia gazu. Ponadto urządzenie samo przypomni nam o zbliżającym się okresowym przeglądzie. Co więcej wyposażyliśmy Valentino w przedni kolektor ciepła dla tych, którzy chcą mieć nad kominkiem zainstalowane inne przedmioty (np. telewizor).

Kominek Valentino firmy Planika, dzięki swoim znakomitym właściwościom i nazwie zainspirowanej legendarną gwiazdą filmową, reprezentuje gustowny design i innowacyjne podejście do idei kominków zasilanych gazem. Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować  inne rozwiązanie dostarczające prawdziwy ogień we wnętrzu, robiąc krok w kierunku rozwiązań innych niż bioetanol. Od tej pory oferujemy zarówno kominki etanolowe, jak i kominki gazowe i będziemy nadal pracować nad dostosowaniem naszych produktów do Państwa specyficznych potrzeb.