planika news

Nowe kominki gazowe od Planiki

a combination of natural flames and comfort of use.

Planika jest uznanym na całym świecie producentem kominków etanolowych. Innowacyjne podejście, nowoczesne wzornictwo i ciągły rozwój czynią nas liderem na rynku.

gas fireplaces by Planika
Gas Fireplaces by Planika

Solidna praca naszych inżynierów i projektantów w połączeniu z pasją uczyniły nas jedną z najbardziej zauważalnych marek w branży kominkowej. Mając to na uwadze, zaczęliśmy podbijać kolejne ekscytujące pole - rynek kominków gazowych.

Kominki gazowe od dawna cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Płomienie w tego typu produktach wyglądają naturalnie i mają złocisty kolor. Ponadto kominki gazowe mogą być instalowane wewnątrz lub na zewnątrz w zależności od potrzeb klienta. Wielką wartością dodaną jest fakt, że współczesne modele podczas spalania nie wydzielają zapachu i dymu, tak typowych dla staromodnych produktów.

Nasza linia wewnętrznych kominków gazowych oferuje wiele przydatnych rozwiązań i jest bardzo wygodna dla użytkownika. Niech za przykład posłużą chociażby dwa modele: Valentino i Monroe - inspirowane wielkimi gwiazdami starego Hollywood, stylowe, ale bardzo nowoczesne. Te dwa kominki można z łatwością zaaranżować w dowolnym miejscu. Zaprojektowaliśmy je tak, aby pasowały zarówno do przestrzeni tradycyjnej, jak i współczesnej.

Kominki gazowe Planiki zostały wyposażone w liczne inteligentne funkcje zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu, takie jak czyste spalanie; regulacja wysokości płomienia i mocy grzewczej; antyrefleksyjne szyby zapewniające doskonały, czysty widok; czujniki gazu, tlenku węgla i aktywności sejsmicznej; palenisko liniowe lub palenisko typu Campfire (3 D); możliwość zdalnego sterowania kominkiem za pomocą pilota, lub poprzez aplikację mobilną połączoną poprzez Wi-Fi i wiele innych. Ponadto są idealnym rozwiązaniem dla domów pasywnych. Valentino, na przykład, może rozprowadzać ciepło po całym domu, a ponieważ może być obsługiwany przez System Inteligentnego Domu lub urządzenia mobilne, użytkownik może w  łatwy sposób regulować temperaturę i wysokość płomienia.

 

Valentino i Monroe zasilane są gazem ziemnym lub LPG i wyposażone zostały w tryb Eco Flow oraz modułowy podział paleniska, a wszystko to w celu zmniejszenia zużycia gazu. Ponadto nasze modele przypomną użytkownikowi o planowanym przeglądzie. Natomiast deflektor, który stanowi część składową naszych produktów pozwala użytkownikowi zainstalować nad kominkiem telewizor lub obraz, bez obawy, że ulegną one uszkodzeniu.

 

Z dumą stwierdzamy, że unikalne wzornictwo w połączeniu z najwyższymi standardami bezpieczeństwa spowodowało, że wkroczyliśmy na zupełnie nowy poziom w branży kominkowej. Pragniemy stale poszerzać naszą ofertę kominków gazowych w zgodzie z odwieczną ideą Planiki, w myśl, której tworzymy najlepsze na rynku produkty.