planika news

JUŻ DZIŚ PRZYGOTUJ SIĘ NA NADCHODZĄCE ZMIANY.

ZMIEŃ KOMINEK NA BIO NIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

Cieszące się dużą popularnością i mające bardzo wielu zwolenników tradycyjne kominki opalane drewnem, przywołują na myśl wizję urokliwych, przytulnych wieczorów, z kojącym dźwiękiem trzaskających polan w tle. Ale czy ta wizja naprawdę jest taka idealna i czysta jak myśli większość ludzi? Otóż nie do końca. Obecnie bowiem oczywiste jest, że kominki wykorzystujące jako opał naturalne drewno posiadają poważne wady, które znacząco wpływają na jakość naszego powietrza. Emitowane przez nie spaliny powodują, że wiele naszych miast spowitych jest smogiem, co bardzo mocno odbija się na zdrowiu ich mieszkańców.

testowy opis

NIE POZWÓLMY, ABY SYTUACJA WYMKNĘŁA NAM SIĘ Z RĄK

Z powodu pogarszającego się stanu środowiska naturalnego stoimy w obliczu radykalnych zmian w obowiązującym prawie. Zmiany te są odzwierciedlone m.in. w dyrektywie ErP (Energy related Products) wydanej przez Parlament Europejski.

Nowa dyrektywa wprowadza  restrykcyjne przepisy dotyczące urządzeń grzewczych oraz emisji drobnych cząstek stałych, związków gazowych, a także tlenków węgla i azotu. Ponadto coraz więcej samorządów lokalnych w trosce o zdrowie swoich społeczności wprowadza poprawki i regulaminy wprost zakazujące używania pieców opalanych paliwami stałymi w granicach miasta (np. Londyn, Vancouver, Montreal).

DZIAŁAJ JUŻ TERAZ. ZEGAR TYKA.

Wejście w życie nowych przepisów będzie miało wpływ na miliony lokali mieszkalnych, ponieważ większość urządzeń w nich zamontowanych nie spełnia rygorystycznych norm dotyczących emisji. W konsekwencji konieczny będzie demontaż obecnego kominka, a w najlepszym razie jego całkowita modernizacja.

Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest rozważenie wymiany tradycyjnego kominka już teraz, zanim zmiany te w pełni dotkną Ciebie. Zegar tyka. Dyrektywa będzie w pełni stosowana w 2022 roku.

Planika oferuje szeroki wybór kominków wykorzystujących opatentowaną technologię BEV, bazującą na rozwiązaniu eliminującym bezpośredni kontakt płomienia z paliwem. W konsekwencji wytwarzany płomień jest bardzo czysty i wydajny. Kominki Planiki nie wytwarzają dymu, sadzy i popiołu, dzięki czemu są najczystszymi produktami na rynku (w przeciwieństwie do kominków opalanych drewnem, które stanowią do 30% zanieczyszczenia miast cząstkami stałymi). Odkryj unikalny sposób walki z zanieczyszczeniem środowiska! Bądź eko razem z nami!

Lincoln – the perfect bio fireplace that composes modern and clean technology in puristic design.
Enjoy Plug & Play fire without any installation.

IDZIEMY O KROK DALEJ

Zbliżające się zmiany pozostawią po sobie miliony mieszkań z pustymi otworami ściennymi, stanowiącymi pozostałości po dawnym kominku drewnianym.

I tu z pomocą przychodzi Planika, oferując produkty o różnych kształtach i długościach, a także zapewniając liczne opcje w kwestii niestandardowych rozwiązań tak, aby możliwe było zainstalowanie kominka w najbardziej nietypowych wnętrzach. Jeśli posiadasz pustą wnękę ścienną (pozostałość po dawnym kominku), L-Fire jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.Wystarczy włożyć go do istniejącego już otworu i cieszyć się naturalnym ogniem wychodzącym spod ceramicznych polan bez dodatkowych instalacji. Zobacz jakie to proste!

This aesthetic space used to be heated
with a wood fireplace.
The same space with L-Fire in Casing
installed in the existing wall opening.

To jednak nie wszystko. Jeśli nie posiadasz bowiem istniejącej wnęki ściennej, a nie masz ochoty na kolejny remont, bez obaw mamy rozwiązanie idealne dla Ciebie. Wolnostojące modele, takie jak Lincoln i Prime Box z systemem Plug & Play, pozwalają na aranżację kominka w dowolnym miejscu. Korzystaj z rozwiązań wolnostojących bez żadnych ograniczeń i dodatkowych instalacji.

Ponadto by sprostać najbardziej wyszukanym projektom, Planika stworzyła Fire Line Automatic – kominek, który można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Ogień jest zawsze czysty, naturalny i o pięknym odcieniu. Najbardziej autentyczne ceramiczne polana i inne akcesoria dekoracyjne dopełniają idealną całość.

Wszystkie oferowane przez nas modele posiadają niezbędne certyfikaty i spełniają najwyższe normy jakości i emisji spalin. Kominki Planiki wykorzystują paliwo ekologiczne uzyskiwane w procesie fermentacji biomasy. Zapewniając tym samym bardzo czysty proces spalania, w którym para wodna i dwutlenek węgla  (w śladowych ilościach) są jedynymi produktami ubocznymi.

W obliczu pojawienia się na horyzoncie nowych przepisów, warto ponownie rozważyć wymianę tradycyjnego kominka opalanego drewnem na kominek ekologiczny zasilany biopaliwem. Przejdź na bioetanol i korzystaj z nowoczesnych technologii, automatycznych funkcji i pięknych płomieni bez zanieczyszczeń.

 

A MOŻE GAZ?!

Dyrektywa ErP określa nowe normy efektywności energetycznej dla wszystkich urządzeń grzewczych. W myśl nowych przepisów wszystkie produkty muszą być odpowiednio oznakowane, tak aby klient miał jasną informację o zużyciu energii i emisji dwutlenku węgla. Zainstalowany przez Państwa produkt będzie działał przez wiele najbliższych lat. W związku z czym jeszcze ważniejszy stał się wybór najlepszej możliwej opcji i uniknięcie kosztownej wymiany urządzenia w przyszłości. I tu jak zawsze Planika wychodzi naprzeciw Państwa potrzebom.

Wszystkie kominki gazowe oferowane przez Planikę spełniają już wszelkie zapisy zawarte w nadchodzącej dyrektywie.Urządzenia grzewcze zasilane gazem zapewniają bardzo czysty proces spalania, wydajne działanie i najbardziej naturalny płomień. Wszystko to bez zanieczyszczeń i niepożądanych produktów ubocznych.

Versal – a freestanding gas fireplace with a decorative woodbox enchants every space with beautiful flames.
Choose Monroe for the most authentic campfire burner. The fireplace comes in four different glazing options.

Szeroka oferta naszych kominków gazowych daje wielorakie możliwości aranżacyjne i insatalacyjne. Versal Freestanding z estetycznym pojemnikiem na drewno to proste rozwiązanie na szybkie i efektywne upiększenie każdego wnętrza. Monroe i  Valentino są  natomiast gwarancją unikalnych aranżacji i najbardziej dekoracyjnych płomieni w przemyśle kominkowym.

Planika oferuje tylko najlepsze rozwiązania. Dbamy o środowisko naturalne i udowadniamy to na przykładzie najbardziej ekologicznych kominków, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane. Przekonaj się sam!

 

Bądź eko i nie martw się nadchodzącymi zmianami !

CURIOUS FOR MORE?

Send a request and we will introduce you to our solutions.

13/06/2018